



Magneet met rubber coating met inwendig schroefdraad zwart | 43 mm
4,82
Dit moet je weten:
Vlakke potmagneet van 43 mm met zwarte rubbercoating en doorlopend M4 draadgat: 10 kg trekkracht en ongeveer 3 kg schuifkracht, tegenover circa 1,7 kg bij een vernikkelde uitvoering.
In gebruik:
Het grote contactvlak geeft stabiliteit bij belasting langs een wand. Je draait er een haak, oogbout of doorlopende bout in; bevestigingsmateriaal wordt los geleverd.
Kleur: zwart
Materiaal: Neodymium, rubber, staal
Diameter: 43 mm
Pot hoogte: 6 mm
Schroefdraad: M4
Trekkracht: 10 kg
Schuifkracht: 3 kg
Magnetisering: N35
Temperatuursbestendigheid tot 80 °C
Voordelige verzending via brievenbusdoosje voor € 4,90
2 beoordelingen voor Magneet met rubber coating met inwendig schroefdraad zwart | 43 mm
Enkel ingelogde klanten die dit product gekocht hebben, kunnen een beoordeling schrijven.
Rubber gecoate potmagneet M4 – 43 mm, 10 kg trekkracht
Dit is de breedste uitvoering in de serie: 43 mm diameter op een pothoogte van slechts 6 mm. Die verhouding maakt hem uitgesproken vlak. Het grote contactvlak geeft stabiliteit — de magneet kantelt niet weg bij een zijwaartse belasting, wat bij een smalle potmagneet met een haak eraan wel gebeurt.
De coating is TPE, zwart, en zit rondom. Onder de coating zit een neodymium N35-kern in een stalen pot die het veld naar één kant bundelt.
Diameter: 43 mm
Pothoogte: 6 mm
Draad: M4, doorlopend
Magneetkwaliteit: N35
Trekkracht: 10 kg
Schuifkracht: circa 3 kg
Temperatuurbestendig tot 80 °C
Materiaal: neodymium, staal, TPE-rubber
M4 op 43 mm: let op de hefboom
De draad is M4, terwijl deze magneet groter en sterker is dan de 31 mm-uitvoering met M5. Dat betekent dat de draad hier eerder de beperking is dan de magneetkracht. Draai je er een korte oogbout in en hang je daar iets recht onder, dan is er niets aan de hand. Maar zodra je een lange haak of een beugel met een arm van enkele centimeters monteert, komt er een moment op die M4 te staan dat de magneet zelf wel aankan en het draad niet.
Het draadgat loopt door tot de achterkant. Praktisch voordeel: je hoeft niet op inschroefdiepte te letten en je kunt de magneet ook met een doorgestoken bout en moer vastzetten. Nadeel volgt hieronder.
Wat de coating oplevert, en waar hij ophoudt
Rubbercoating wordt verkocht als krasbescherming. Dat klopt, maar het belangrijkste effect is de schuifkracht. Vernikkeld staal op staal houdt in schuifrichting 15 tot 20% van de trekkracht vast; met rubber wordt dat 30 tot 40%. Voor deze magneet: circa 1,7 kg zonder coating tegenover circa 3 kg met. De marge komt door lak, stof en vocht op de ondergrond.
Dat verschil bepaalt of je hem aan een verticale wand kunt gebruiken. Recht onder de magneet werkt de volle 10 kg; aan een zijwand is 3 kg het getal dat telt. Reken met dat lagere getal, niet met wat er op de verpakking staat.
Waar de coating ophoudt is vocht. Spatwater houdt hij, onderdompeling niet, en met een doorlopend draadgat is er sowieso een open weg naar het neodymium. Roest in een potmagneet zie je niet aankomen — de kracht zakt geleidelijk weg en op het moment dat je het merkt is de kern al aangetast. Voor buiten is dit niet de juiste magneet; kijk binnen het rubber gecoate assortiment naar een gesloten uitvoering.
Goed om te weten
De 10 kg geldt bij volledig vlak contact op schoon staal van minimaal 5 mm. Bij een vlakke magneet als deze is die vlakheid kritischer dan bij een dikke pot: 43 mm diameter betekent dat een lichte welving in de ondergrond aan de rand al een luchtspleet van enkele tienden millimeters oplevert, en daar gaat de kracht hard op achteruit. Op 1 mm plaatstaal houd je grofweg de helft over; een laklaag van 0,2 mm kost 10 tot 15%.
Draai bevestigingsmateriaal handvast aan, niet met een tang. Boven 80 °C verliest de magneet onherstelbaar kracht, dus niet naast motoren, uitlaten of verwarmingselementen.
Bewaar de magneet niet bij pinpassen, pacemakers of mechanische horloges, en houd hem uit de buurt van kinderen.
Aanbevolen bij dit artikel:
-
Metalen tegenstuk 42 mm met boorgat
Gewaardeerd 5.00 uit 55.00,66Dit moet je weten:
Een vernikkeld stalen schijf van 42 mm die je vastschroeft als hechtpunt voor magneten op oppervlakken die zelf niet magnetisch zijn.In gebruik:
Schroef het tegenstuk vast met een verzonken kopschroef; daarna hecht een schijfmagneet of magneethaak er stevig aan. Alleen binnen te gebruiken.Kleur: zilver
Materiaal: staal
Oppervlak: vernikkeld
Buitendiameter: 42 mm
Hoogte: 3 mm
Binnendiameter: 5,7 mm
Diameter verzonken gat: 11,7 mm
Diepte verzonken gat: 3 mm
Hoek verzonken gat: 90 °Minimale besteleenheid: 10 stuks, daarna oplopend per stuk.
-
L-haak M4 schroefdraad
0,83Dit moet je weten: L-vormige haak van vernikkeld staal met M4 schroefdraad voor potmagneten en rubbermagneten met draadbus.
In gebruik: Geschikt voor het maken van magnetische ophangpunten aan staal, bijvoorbeeld voor gereedschap, kabels, accessoires of lichte ophangtoepassingen.
Kleur: Zilver
Materiaal: Staal, vernikkeld
Materiaaldikte: 4 mm
Totale lengte: 17 mm
Totale hoogte: 14 mm
Schroefdraad: (M)4 x 7 mm
Minimale besteleenheid: 5 stuks, daarna oplopend per stukVoordelige verzending met briefpost voor € 2,90
-
Schroefogen 4 mm binnendiameter
0,45Dit moet je weten:
Vernikkelde stalen schroefogen met M4-draad, bedoeld om in een potmagneet met draadbus of in hout te draaien.In gebruik:
Je draait het oog in de draadbus van een potmagneet en hebt daarmee een verplaatsbaar ophangpunt voor touw, ketting, karabijnhaak of S-haak. Vanaf 10 stuks te bestellen, daarna per 5.Kleur: Zilver
Materiaal: Staal, vernikkeld
Materiaaldikte: 3,5 mm
Totale lengte: 22,5 mm
Binnendiameter: 4,5 mm
Schroefdraad: (M)4 x 7 mm
Minimale besteleenheid: 10 stuks, daarna oplopend per 5 stuk.Voordelige verzending met briefpost voor € 2,90
-
Kunststof greep met draadeind M4
3,65Dit moet je weten:
Een conische kunststof greep met M4-draadeind die je in een potmagneet of rubbermagneet met draadbus draait, zodat je de magneet met de hand kunt plaatsen en weer lostrekken.In gebruik:
Draai het draadeind handvast in de M4-bus. De greep van 48 mm totaal geeft je de hefboom om een sterke magneet los te kantelen van staal, zonder wrikken met een schroevendraaier.Voordelige verzending via brievenbusdoosje voor € 4,90
| Coating | Rubbercoating |
|---|---|
| Diameter (mm) | 43 |
| Hittebestendig tot | 80°C |
| Hoogte (H) | 6 mm |
| Kleur | Zwart |
| Grondstof | Neodymium |
| Montage | Inwendig schroefdraad |
| N-waarde | N35 |
| Schuifkracht | 3 kg |
| Trekkracht | 10 kg |
| Vorm | Schijf |
2 beoordelingen voor Magneet met rubber coating met inwendig schroefdraad zwart | 43 mm
-
Gewaardeerd 5 uit 55.0
Hans Schopping –
Heel krachtig
-
Gewaardeerd 5 uit 55.0
Ruud Buursema –
Helemaal in rubber uitgevoerde superkrachtige magneet.
Enkel ingelogde klanten die dit product gekocht hebben, kunnen een beoordeling schrijven.
Disclaimer
Wij stellen onze technische en productgegevens met grote zorg samen. Deze informatie is niet bindend en bedoeld als algemene richtlijn. De geschiktheid van een product voor een specifieke toepassing hangt af van de omstandigheden en dient door de gebruiker zelf te worden beoordeeld en getest. Vermelde levertijden zijn indicatief. Neem bij twijfel gerust contact op met onze klantenservice voor een actuele inschatting.




Hans Schopping –
Heel krachtig
Ruud Buursema –
Helemaal in rubber uitgevoerde superkrachtige magneet.